• SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Szkoła Podstawowa we Wrząsowicach ma 10 oddziałów klasowych, w których łącznie w bieżącym roku szkolnym uczy się 150 uczniów. Od kilku lat zwiększa się ilość dzieci i klas ze względu na wyż demograficzny i migracje rodzin. Sporym atutem szkoły jest jej umiejscowienie i lokalizacja. W szkole znajduje się sala gimnastyczna, pracownia komputerowa, świetlica, mini stołówka i 10 sal lekcyjnych. Podczas wakacji 2015 został wykonany generalny remont jednej z łazienek uczniowskich. Wokół budynku znajduje się duże i małe boisko sportowe, plac zabaw z którego korzystają w trakcie i po zajęciach uczniowie. Szkoła zapewnia uczniom pomoc logopedyczną, pedagogiczna i psychologiczną. Oferujemy uczniom sporo ciekawych zajęć pozalekcyjnych. Współpracujemy z Młodzieżowym Klubem, Szkolą Językową Syllabus, UNICEF-em oraz z Miastem Solnym w Wieliczce. Realizujmy program edukacyjny Engram. Nasza szkoła od wielu lat podejmuje działania promujące zdrowie. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania oraz szkolnego programu profilaktyki. W ubiegłych latach realizowano na wszystkich poziomach edukację prozdrowotną. Chętnie bierzemy udział w różnorodnych programach i projektach promujących zdrowy styl życia. W roku szkolnym 2014/2015 wdrożyliśmy pilotażowy program, mający na celu zbadanie czy zdołamy wykonać zamierzone cele. Ewaluacja końcowa wykazała, iż nasze działania łączą nas z ideą szkół promujących zdrowie, dlatego zdecydowaliśmy się przystąpić do projektu : „Szkoły Promującej Zdrowie”.

Chcielibyśmy szkoły przyjaznej, bezpiecznej, która będzie stwarzać warunki do wszechstronnego rozwoju całej społeczności szkolnej i promowała zdrowy styl życia, a naszym priorytetem jest Kształtowanie motywacji, wiedzy i umiejętności zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa, a także podejmowanie inicjatyw na rzecz zdrowia, bezpieczeństwa własnego i innych.

Ruch to zdrowie

Smacznie i zdrowo w klasach pierwszych

„Śniadanie daje moc” klasa 0 i III b

Jesienny spacer klasa Ib