• Psycholog i pedagog szkolny i pedagog specjalny prowadzą działania wspierające funkcję wychowawczą rodziny w formie konsultacji indywidualnych dla rodziców zgłaszających się na rozmowę w sprawie trudności dydaktycznych lub wychowawczych z dzieckiem. Przekazują im informacje na temat punktów pomocy dziecku i rodzinie w różnych sytuacjach życiowych oraz udzielają wskazówek wychowawczych i wsparcia. Współpracują również z placówkami wspierającymi rodzinę (MOPS, Sąd Rodzinny itp.) w celu udzielania efektywnej i wielopoziomowej pomocy oraz zapewnienia dzieciom optymalnych warunków rozwojowych.

Szkolni specjaliści zamieszczają na stronie internetowej szkoły oraz profilu Facebook ciekawe artykuły i materiały dla rodziców - pomocne w różnych sytuacjach wychowawczych.

PORADNIK DLA RODZICÓW DO POBRANIA:

Jak kochać i wymagać - Poradnik dla rodziców